PAR TEĀTRI

"BAS"teātri dibināja režisors un pedagogs Semjons Losevs.1997.g. viņš Rigā izlaida aktieru kursu savāktu speciāli Rīgas Krievu Drāmas teātrim, bet ekonomisku iemeslu dēļ absolventi teātra trupā netika pieņemti.
 
Lai jaunie aktieri varētu turpināt darboties savā profesijā tika nodibināta studija"Teātris pa pirmdienām",kas rādija savas izrādes reizi nedēļā, Rīgas teātra muzejā.
 
2000.gadā Losevs aizbrauca uz Krieviju, studija,kā likās, pārtrauca savu darbību, bet jau pēc gada kultūras centra "Nellija" bēniņos savācās jauniešu kolektīvs ar vēlmi mācīties teātra meistarību. Par to, lai rādītu izrādes skatītājiem, nebija ne runas-cilvēki nāca vienkārši nodarboties ar iemīļoto lietu.
 
Studijas dalībnieki sāka apdzīvot bēniņus, saviem spēkiem tos sakārtoja.Atjaunotajā studijā sāka strādāt profesionāli pedagogi un aktieri, jaunieši sāka nopietni apgūt aktiermeistarību, paukošanu, horeogrāfiju, skatuves runu.
 
Sāka nodarboties ar jauno kolektīvu arī S.Losevs.Bija centieni izveidot no jauniešiem aktieru kursu Latvijas Kultūras Akadēmijā, bet, diemžēl , pēdējā mirklī studijai atteica.
 
2004.gadā sākas "BAS" sadarbība ar rakstnieku Mihailu Zadornovu.Jaunieši uzstājās kopā ar "JAK" komandu "AmigosBRI" Jūravenē, (Jurmalinā), S.Losevs uzveda izrādi pēc rakstnieka agrīno stāstu motīviem.Izrāde tika rādīta ne tikai M.Zadornova koncertos Rīgā, bet arī izbraukumos.
 
Pateicoties Zadornova un Loseva atbalstam sākās sadarbība ar Jaroslavļas Teātra Institūtu.Tika izveidots speciāli uzņemts klātienes-neklātienes kurss-profesionālie priekšmeti tika apgūti Rīgā, bet reizi gadā kurss brauca uz Jaroslavļu kārtot sesiju-rādīt sagatavotos darbus aktiermeistarībā un skatuves runā, kartot ieskaites un eksāmenus vispārizglītojošajās disciplīnās.
 
No 2006.g.teātris regulāri izrāda savus uzvedumus uz kultūras centra"Nellija" bēniņu skatuves.Parādijās savs repertuārs un savs skatītājs.
 
Tai pašā 2006.gadā uz Jaroslavļu devās gadu jaunāks, nākošais kurss.
 
2009.g.vecākā kursa studenti saņem Jaroslavļas Teātra Institūta diplomus.Šajā pašā gadā teātris parceļās uz bijušā kinoteatra telpām Čaka 67/69
 
2012.g.par teātra māksliniecisko vadītāju kļūst S.Loseva māceklis I.Kuļikovs. Tika aprīkota 190 vietu zāle kurā "BAS" teātris atklāja savu 8.sezonu. Uz Jaroslavļu devās mācīties jauna teatrālo jauniešu komanda.